Rowerek biegowy puky LR 1L Br zielony nowość

Nowe

ROWEREK BIEGOWY PUKY LR 1L Br zielony

Więcej szczegółów

Dostępny

429,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Formy płatności
Formy płatności

Opis

Gwarancja 24 miesiące

Więcej informacji

PUKY® to 60 lat doświadczeń w rozwoju, konstruowaniu i produkcji pojazdów dla dzieci. To doświadczenie   wspieramy ścisłą współpracą z zewnętrznymi podmiotami jak np. z terapeutami ruchu, pediatrami, przedszkolami i szkołami.  Pojazdy PUKY® są projektowane, konstruowane i produkowane w Niemczech. Jest to przemyślana koncepcja, która gwarantuje wysoką jakość tych produktów. Pojazdy PUKY® to najwyższa jakość i design, który jest jednocześnie modny oraz przemyślany pod względem bezpieczeństwa i dopasowania do potrzeb dzieci. Marka PUKY® to od zawsze synonim najwyższego bezpieczeństwa w produkcji pojazdów dla dzieci, a także nowoczesne laboratorium kontrolne i testowe, w którym wszystkie pojazdy PUKY® są poddawane regularnym testom.

 

ROWEREK BIEGOWY PUKY LR 1L Br

Certyfikaty

 

Rowerki biegowe PUKY® stanowią idealne uzupełnienie dla klasycznej hulajnogi i zarazem odpowiednie rozwiązanie przed zakupem pierwszego rowerka dziecięcego. Wyróżniają się niskim ułożeniem ramy i szczególną ergonomią dostosowaną do potrzeb dziecka. Specjalne siodełka posiadają ergonomiczny kształt, idealnie wspierają ruchy biegowe dziecka. Kierownica i siodełko z regulacją wysokości umożliwiają indywidualne dopasowanie rowerka, co pozwala dziecku cieszyć się nim przez wiele lat.
 

3+

od 90 cm

Przekrok: 35 cm

Waga produktu: 5,2 kg

 

                            

 • Najważniejsze
  • Specjalny fotelik rowerka biegowego
  • Rama z niskim przekrokiem oraz platforma
  • System hamulcowy dostosowany do dzieci
  • Waga produktu: 5,2 kg
  • regulacja siedziska od 35-45 cm
  • regulacja kierownicy 49-57 cm
 • Wyposażenie
  • Bezpieczne gripy
  • Specjalny fotelik rowerka biegowego
  • Łożyska kulkowe w kołach i sterach
  • Duża regulacja fotelika i kierownicy
  • Podnóżek
  • Rama z niskim przekrokiem oraz platforma
  • Osłona kierownicy
  • Hamulec dostosowany do dłoni dzieci
  • Pompowane koła 50-203
 • Funkcje bezpieczeństwa
  • Osłona kierownicy
  • Bezpieczne gripy
  • Rama z niskim przekrokiem
  • Hamulce dostosowane do dłoni dzieci
  • Brak nakrętek zabezpieczających w zaworach. Nakrętki te są zbyt małe i mogą zostać połknięte przez dziecko (Wg normy EN 71-1)

        

Rowerek biegowy to obok hulajnogi pierwszy „pojazd jednośladowy” w życiu malucha. Idealnie trenuje utrzymanie równowagi i koordynację, to również prosty sposób na przygotowanie malucha do jazdy na rowerze bez przeciążania jego możliwości. Warunki dla dzieci rozpoczynających przygodę z rowerkiem biegowym, pozwalające utrzymać optymalny poziom jazdy:
 
1. "PUKY®" rekomenduje jazdę na rowerku biegowym dla dzieci w wieku od 2,5 lat.

2. Rama rowerka biegowego powinna być niska, by zapewnić dziecku łatwe wchodzenie i schodzenie z rowerka. Dziecku towarzyszy wtedy zawsze poczucie pewności podczas jazdy.

3. Dzieci rosną nader szybko, dlatego rowerek biegowy powinien posiadać opcję regulacji wysokości nie tylko siodełka, ale również wysokości kierownicy. Regulacja samej tylko wysokości siodełka zakłóca znacznie geometrię pojazdu i dodatkowo nie spełnia wymagań dla uczącego się jazdy dziecka.

4. Specjalne siodełko zamontowane w rowerku biegowym posiada ergonomiczny kształt, zapewnia pewny chwyt i idealnie wspiera ruchy biegowe dziecka. Inaczej niż w rowerze dziecko prowadzi rowerek biegowy, wspierając się w dwóch miejscach (na siodełku i na kierownicy).

5. Bezpieczne rączki oraz gruba osłona kierownicy ochronią malucha przed obrażeniami.

6. Wysokiej jakości koła zapewniają zdrowy komfort i lekkie prowadzenie rowerka.

7. Rowerki biegowe PUKY® to produkty, które zachowują wysoką wartość przy odsprzedaży, którą warto później zainwestować w kolejny pojazd (np. w zakup rowerka dziecięcego).

Rowerek biegowy z czy bez hamulców?

Dzieci, które dopiero rozpoczynają swoja przygodę z rowerkiem biegowym, najczęściej nie są jeszcze w stanie korzystać z hamulca ręcznego, tj. synchronizować jazdy i hamowania. Dziecko często nie ma dość siły w rączkach i nie potrafi właściwie uruchomić dźwigni hamulca - ponadto nie umie koordynować równocześnie różnych czynności, takich jak oglądanie się za siebie, balansowanie, kierowanie i hamowanie. 

Rodzicie nie powinni absolutnie zakładać, że ich dziecko będzie potrafiło samodzielnie i w sposób kontrolowany zatrzymać pojazd poprzez użycie hamulca (szczególnie na spadzistym terenie czy podobnym jest to bardzo niebezpieczne). Obserwacje jednak wskazują, że jazda na rowerku biegowym jeszcze przez długi czas sprawia wielką frajdę nawet dzieciom posiadającym doświadczenie w tego typu jeździe, mimo, że te potrafią już np. jeździć na rowerze. Dlatego też sensowne jest wyposażenie niektórych rowerków biegowych w system hamulcowy dostosowany do potrzeb dziecka.

Rowerek biegowy o konstrukcji ograniczającej skręt kierownicy?

Stosowanie konstrukcji ograniczającej skręt kierownicy w rowerku biegowym stanowi zagrożenie, ponieważ gdy pojazd leży na ziemi, kierownica automatycznie kieruje się stromo ku górze i nie przestawia się w chwili, gdy dziecko na nią wpadnie. Uderzenie górną częścią ciała, brzuchem bądź obszarem genitaliów w końcówkę kierownicy może w ekstremalnych sytuacjach prowadzić do ciężkich obrażeń. Dla bezpieczeństwa Twojego dziecka i wszystkich innych maluchów zrezygnuj ze stosowania konstrukcji ograniczającej skręt kierownicy.

Ustawienie kierownicy w rowerku biegowym

Kierownica w rowerku biegowym powinna być ustawiona tak, by dziecko mogło siedzieć na rowerku, zachowując możliwie prostą pozycję i chwytać kierownicę w wygodny sposób. Ręce nie powinny być przy tym wyprostowane całkowicie, lecz lekko ugięte. Tylko taka pozycja pozwala dziecku zachować optymalne rozeznanie i odpowiednio wcześnie reagować na ewentualne zagrożenia. Ustawienie kierownicy zbyt nisko sprawia, że kąt widzenia dziecka prowadzi za bardzo ku powierzchni podłoża. Maluch musiałby najpierw podnieść głowę, by zorientować się w sytuacji, i tym sposobem straciłby cenny czas na reakcję w sytuacji zagrożenia.

Ustawienie siodełka w rowerku biegowym

Siodełko powinno być ustawione tak, by dziecko w pozycji siedzącej mogło swobodnie dotykać podłoża swoimi nóżkami. Nawet w trakcie jazdy nóżki powinny być lekko ugięte, by maluch mógł mocno odpychać się od podłoża.


              

Reviews

Nikt dotychczas nie dodał opinii dla tego produktu.

Napisz recenzję

Rowerek biegowy puky LR 1L Br zielony nowość

Rowerek biegowy puky LR 1L Br zielony nowość

ROWEREK BIEGOWY PUKY LR 1L Br zielony

Napisz recenzję