Sporty towarzyskie i rekreacyjne

Jest 3 produktów.

Podkategorie

 • NORDIC WALKING

  Nordic Walking to ostatnio coraz bardziej popularna dyscyplina sportowa. Na pozór może się wydawać, że jest to zwykły marsz z kijkami narciarskimi w ręce, aczkolwiek takie przekonanie jest bardzo błędne. Nordic Walking to dyscyplina sportu, która angażuje niemalże wszystkie mięśnie ludzkiego ciała. Podczas marszu pracują m.in. mięśnie klatki piersiowej, bicepsy i tricepsy, mięśnie ramion czy brzucha. Taki proces jest możliwy, jeśli stosujemy specjalne kijki do nordic walingu. Stosując kije do Nordic Walking rozwijamy siłę i wytrzymałość ramion, spalamy więcej kalorii niż podczas tradycyjnego chodzenia, redukujemy niepożądany nacisk na piszczele, plecy i biodra (to zaleta w przypadku osób ze słabymi stawami, nierozwiniętymi mięśniami lub osób otyłych). Używanie kijów pomaga również w wychodzeniu na strome zbocza.

  Specjalnie przeprowadzone badania dowiodły, że trening Nordic Walkingu pozwala znacznie usprawnić układ oddechowy i sercowo-naczyniowy, ponieważ podczas intensywnego marszu pobór tlenu zostaje zwiększony nawet o 50 procent. Kijki do nordic walingu przeznaczone są dla osób w każdym wieku. Mogą być używane, zarówno przez sportowców, jako uzupełnienie profesjonalnego treningu (np. narciarzy biegowych), ale także przez osoby trenujące we własnym zakresie lub przechodzące przez rehabilitację czy rekonwalescencje. Ten rodzaj sportu jest szczególnie popularny wśród osób starszych, które nie są w stanie uprawiać już bardziej zaawansowanych dyscyplin, a nadal pragną pozostać w dobrej formie.

 • BOULE

  Aktywność fizyczna dla każdej grupy wiekowej i z różnym stopniem zaawansowania istnieje i jest nią gra boule. Podbija ona serca miłośników sportu na świeżym powietrzu na całym świecie. I nie ma się co dziwić ponieważ boule są wspaniałą grą towarzyską w którą można grać ze znajomymi podczas spotkania towarzyskiego, z dziećmi na pikniku, a także z partnerem lub partnerką na trawniku przed domem. Gra boule nie wymaga dużej siły fizycznej ani dobrej kondycji, wystarczą jedynie dobre chęci i odpowiednie podłoże na które rzucane są boule. Podczas gry kule mogą ulec uszkodzeniu lub zarysowaniu dlatego nasz sklep internetowy przygotował ofertę najlepszych zestawów charakteryzujących się wysoką jakością. Są one wykonane z wytrzymałego metalu, nawet po kilku czy kilkunastu grach ich powierzchnia jest gładka. Produkty tanie oraz dobre gatunkowo to specjalność naszego serwisu dlatego serdecznie Państwa zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo szeroki wybór zestawów do gry jaką jest gra boule. Różnią się one ilością kul, a także opakowaniem. Posiadamy w swojej ofercie zarówno standardowe pokrowce wykonane z materiału, które z łatwością można zapakować do plecaka, a także skrzynki drewniane i metalowe stanowiące idealny prezent dla znajomych i przyjaciół. W każdym zestawie znajduje się również mała drewniana kula oraz sznurek do odmierzania odległości. Gra boule to idealna rozrywka dla całej rodziny i przyjaciół - integruje, poprawia sprawność fizyczną i koordynację ruchów, a przy tym jest tania i bezpieczna.

 • Frisbee

  Frisbee to popularna na całym świecie towarzyska gra zręcznościowa. Do zabawy potrzebne są dwie siedmioosobowe drużyny. Gra jest bardzo podobna do wszelkich gier, w których na co dzień stosuje się piłkę. Nie ma tu jednak konieczności trafiania do bramek, ani słuchania sędziów. Chodzi o to, by zbierać punkty, rzucając dyskiem w określoną strefę przeciwnika. Dyski do gry frisbee powinny cały czas znajdować się w ruchu. Wykonane są one najczęściej z tworzyw sztucznych, są niezwykle lekkie i elastyczne. Szeroka gama dysków do frisbee obecna jest w naszym sklepie internetowym. Oferujemy bogate rozwiązania kolorystyczne oraz graficzne. Dyski po rzuceniu lekko niosą się na wietrze. W naszym sklepie internetowym można nabyć je pojedynczo lub w trójpakach. Do niektórych modeli frisbee dołączona jest jeszcze klasyczna zośka oraz piłeczka o sporej sile odbicia. Do produkcji dysków zastosowano tworzywo U-FLEX. Dysk frisbee waży jedynie około 150 g, więc na pewno nie będzie stanowił obciążenia torby podróżnej, jeśli zabierzemy go na urlop lub wakacje. Dyski trzyma się kciukiem na wierzchu, palec wskazujący musi znaleźć się pod spodem. Palec środkowy kierujemy do strefy środkowej dysku. Palec mały oraz serdeczny zaciskamy wokół krawędzi. W ten sposób dysk trzyma się lekko i bez zbędnego nadwyrężania dłoni. Użytkownikami dysków zostać mogą już pięcioletnie dzieci, poza tym nie ma ograniczeń wiekowych. Rekreacja z dyskami na boisku czy na łące dostarcza mnóstwo radości i zabawy osobom w każdym wieku.

 • Darts HARROWS
 • Kostka rubika

  Jedną z najpopularniejszych gier zręcznościowych od lat pozostaje kostka rubika. Nasz sklep internetowy prezentuje wiele form tego specyficznego gadżetu, przy którego użyciu ćwiczyć można spostrzegawczość oraz zręczność palców. Psychologowie zgodnie twierdzą, że zabawa w kostkę rubika doskonale wpływa na poprawę stopnia koncentracji i kształtuje uśpiony do tej pory refleks. W naszym sklepie internetowym można kupić kostki rubika zarówno w kształtach klasycznych, jak i nieco zmodyfikowanych. Błękitno - białe kostki rubika "wąż" zaintrygują wszystkich, którzy szukają odmiany po zabawach z tradycyjnymi, sześciennymi kostkami. Z kolei kostki rubika "twist" polecić można wszystkim dzieciom pragnącym rozwinąć nieco bardziej swoje zdolności do rozpoznawania i łączenia ze sobą poszczególnych kolorów. Sześcienne kostki rubika "3x3" to najczęściej zamawiane kostki w naszym sklepie internetowym. Nie opierają się żadnej z mód i zawsze znajdują nabywców. Zabawa z nimi to prawdziwy relaks, a przy okazji trening zręcznościowy, który uprawiać można w dowolnie wybranym miejscu, nieważne, czy jesteśmy w podróży, czy w domu. Kostki typu "void" polecić możemy wszystkim fanom futurystycznej sztuki i form przypominających klimaty science fiction. Kostka "4x4" przypadnie do gustu tym, którzy rozwikłali wszelkie zagadki związane z typem kostki "3x3" - to już nieco wyższy stopień wtajemniczenia. Fani futurystycznych form z pewnością znajdą się pod urokiem świecących kostek "spark". Kostki polecamy osobom w każdym wieku. To naprawdę rozwojowa rozrywka!

 • Monocykle

  Monocykle to nic innego jak rowery jednokołowe, które działają niemalże na tej samej zasadzie, co tradycyjny rower. Mimo że monocykle posiadają tylko jedno koło i brakuje im kierownicy, to można poruszać się nich równie skutecznie. Tzw. rama monocyklu sprowadza się jedynie do widełek i trzonu siedzenia. Pedały nie posiadają luźnego biegu, tzn., że kręcą się dokładnie z taką samą prędkością, co koło. Hamowanie na monocyklu odbywa się poprzez zmniejszenie prędkości kręcenia osi i pedałów. Równowagę utrzymuje się dzięki tzw. jeździe wężykiem, która to wraz z poziomem zaawansowania staje się coraz mniej dostrzegalna dla obserwatorów. Jeszcze do niedawna monocykle kojarzone były tylko z cyrkiem, aczkolwiek obecnie ich wizerunek uległ zmianie, ponieważ coraz więcej osób decyduje się na jazdę na jedno kołowcu. Powstają nawet specjalne subkultury ludzi uprawiających ten sport. Monocykle produkowane są najczęściej w dwóch kategoriach – przeznaczonych do jazdy rekreacyjnej oraz wyczynowej. Te drugie charakteryzują się mocniejszymi elementami ramy oraz grubszymi kołami, ponieważ muszą być przystosowane do wykonywania ewolucji. Do jazdy na większe odległości używa się monocykli z większymi kołami, natomiast te przeznaczone do jazdy wyczynowej i trików charakteryzują się mniejszymi średnicami koła. Jazda na monocyklu jest dużo trudniejsza niż na rowerze, aczkolwiek może przysporzyć wiele frajdy, szczególnie kiedy już opanujemy podstawową umiejętność poruszania się na tym urządzeniu. Monocykle to doskonały pomysł na prezent dla młodego człowieka, który lubi wyzwania i ma tzw. smykałkę do sportów niestandardowych.

Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów