NORDIC WALKING

Nordic Walking to ostatnio coraz bardziej popularna dyscyplina sportowa. Na pozór może się wydawać, że jest to zwykły marsz z kijkami narciarskimi w ręce, aczkolwiek takie przekonanie jest bardzo błędne. Nordic Walking to dyscyplina sportu, która angażuje niemalże wszystkie mięśnie ludzkiego ciała. Podczas marszu pracują m.in. mięśnie kla...

Nordic Walking to ostatnio coraz bardziej popularna dyscyplina sportowa. Na pozór może się wydawać, że jest to zwykły marsz z kijkami narciarskimi w ręce, aczkolwiek takie przekonanie jest bardzo błędne. Nordic Walking to dyscyplina sportu, która angażuje niemalże wszystkie mięśnie ludzkiego ciała. Podczas marszu pracują m.in. mięśnie klatki piersiowej, bicepsy i tricepsy, mięśnie ramion czy brzucha. Taki proces jest możliwy, jeśli stosujemy specjalne kijki do nordic walingu. Stosując kije do Nordic Walking rozwijamy siłę i wytrzymałość ramion, spalamy więcej kalorii niż podczas tradycyjnego chodzenia, redukujemy niepożądany nacisk na piszczele, plecy i biodra (to zaleta w przypadku osób ze słabymi stawami, nierozwiniętymi mięśniami lub osób otyłych). Używanie kijów pomaga również w wychodzeniu na strome zbocza.

Specjalnie przeprowadzone badania dowiodły, że trening Nordic Walkingu pozwala znacznie usprawnić układ oddechowy i sercowo-naczyniowy, ponieważ podczas intensywnego marszu pobór tlenu zostaje zwiększony nawet o 50 procent. Kijki do nordic walingu przeznaczone są dla osób w każdym wieku. Mogą być używane, zarówno przez sportowców, jako uzupełnienie profesjonalnego treningu (np. narciarzy biegowych), ale także przez osoby trenujące we własnym zakresie lub przechodzące przez rehabilitację czy rekonwalescencje. Ten rodzaj sportu jest szczególnie popularny wśród osób starszych, które nie są w stanie uprawiać już bardziej zaawansowanych dyscyplin, a nadal pragną pozostać w dobrej formie.

Więcej

Nordic Walking

Jest 2 produktów.
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów